Kategoriler

Ödeme - Kargo - Ürün Takip Sistemi

 

Ödeme ve Kargo

 

Ödeme Şekilleri:

1- Kredi Kartı ile Ödeme: Sitemiz üzerinden peşin fiyatına vade farksız Tek çekim ile alışveriş yapabilirsiniz.Tek çekim ödeme dışındaki taksit sayımız maksimum 9 aydır. Ancak bankaların aldığı komisyon oranları 2 ile 9 taksit arası tüm ödemelerde geçerlidir.

2. Nakit Havale ile ödeme: Alışverişlerinizde ödeme şeklinizi 'Havale' olarak seçmeniz durumunda karşınıza gelecek şirketimize ait İBAN numarasına Havale yada EFT ile ödeme yapabilirsiniz

3- Tüm ürünlerimize anlaşmalaı olduğumuz bankalar aracılığı ile 12 ay sonra tek ödeme ile ya da 4 sene boyunca yıl da bir kez ödeme yaparak da sahip olabilirsiniz

4- Kağıda Ödeme Sistemi: İmalatlarımız olan ürünlerin çoğunluğu kargo ile taşınamayacak kadar ağır yada hacimli olduğu için gönderilermizin büyük kısmnı Nakiye Ambarları ile yapmaktayız ve Nakliye Ambarlarının Kapıda Ödeme Sistemi mevcut değildir. Bu sebeple Kapıda Ödeme Sistemi tarafımızca kullanılmamaktadır. 

 Gönderi Sistemi:

Siparişleriniz, yoğunluk durumumuza bağlı olarak Doğu ve Güneydoğu Bölgesi için her hafta Cumartesi, diğer bölgeler için Çarşamba ve Cumartesi günleri Nakliye Ambarlarına yada Sürat Kargoya teslim edilmektedir.

 Nakliye Ücretleri:

Anlaşmalı ambarlar ve kargolar ile mümkün olan en düşük ücret ile gönderim yapmaktayız. Nakliye ücreti ürünlere göre farklılık göstermektedir. Sipariş öncesi 0541 305 72 26 numaralı hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

 

İptal - İade - Değişim

 

Ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

AsilFarm (ahirekipmanlari.com) un satışını yapmakta olduğu ürünler,siz değerli üyelerimize ulaştırmak üzere satıcı firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir.Hiçbir hasarlı ürünün ahirekipmanlari.com tarafından gönderimi sağlanmamaktadır.

Fakat niteliği itibariyle bazı hassas ürünler,  direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilir. Bu tip durumda yapmanız gereken siparişinizin kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda 'Hasar Tespit Tutanağı' hazırlatmanız gerekmektedir.

Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmenizi istediğimiz bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır.

Örneğin Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır gibi bir tutanak ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir.Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Ürünü değiştirmek istiyorum

Üründen memnun kalmamanız halinde hiç kullanmadan 3 iş günü içerisinde anlaşmalı kargolarımıza ve firmamız adına kargo ücretini de ödeyerek göndermeniz durumunda ürününüz istediğiniz başka bir ürünle değiştirilir, arada fiyat farkı var ise bu size yansıyacaktır.

Ürünü iade etmek istiyorum

İade etmek istediğiniz ürünün, tarafınıza teslim edilme tarihi üzerinden 7 günden fazla süre geçmiş ise,  memnun olmadığınız ürünlerle ilgili ürünün size ulaşmasını takip eden 7 gün içerisinde iade talebinde bulunmanızı rica ederiz.

Siparişimi iptal etmek istiyorum

Siparişinizi kargolama sürecine girmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda Müşteri Hizmetleri bölümüzden müşteri temsilcilerimize bilgilendirme yapmanız yeterlidir. Müşteri temsilcilerimiz siparişinizi iptal ederek alışveriş tutarınızı kredi kartınıza eksiksiz olarak iade edecektir.

Siparişinizin kargoya teslim edilmesinin ardından talep edeceğiniz sipariş iptal işleminiz ile 7/24 Destek Bildirimi bölümünden Ticket kaydı oluşturarak müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz. Kargoya teslim edilen siparişler ile ilgili iptal talebinde bulunulması halinde, siparişiniz kargo firmasından geri çağırılır. Kargonun elimize geri gelmesi ile sipariş tutarınız kargo ücreti düşülerek alışverişte kullanmış olduğunuz kredi kartınıza geri ödenir.

İade edilen ücret hesabıma ne zaman yansımış olur?

İptal veya iade ettiğiniz siparişleriniz ile ilgili ücret iadesi ürünün elimize ulaşması ile birlikte 24 saat içerisinde alışverişte kullanmış olduğunuz kredi kartına yada Banka hesap numaranıza  yapılır. İade işleminin yapılmasının ardından kredi kartı ekstrenizde iade tutarın görüntülenmesi bankaya bağlı olarak 3 ila 7 günü bulabilir.

Alışverişin taksitli olması ve alışveriş tarihiniz ile iade talebinizin tarihi arasında banka tarafından hesap kesiminizin yapılmış olması durumunda, banka tarafından iade tutar her ay taksit tutarında kredi kartınıza yansımaktadır. Bu durum tamamen banka tarafından kaynaklanmaktadır. Ve tarafımızca bu prosedür üzerinde bir değişiklik yapılamamaktadır.

Teslimat ve Fatura adreslerimi değiştirebilir miyim?

Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz.

Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişinizi onaylamayınız.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir.Resmi faturalımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır.

Faturanız , siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size verilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.

Tüm taleplerinize rağmen teslim edilmeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

Teslimatlar Sadece Adrese mi yapılıyor?

Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir. Kimseye ulaşılamaması halinde ise en yakın kargo şubesinden 2 gün içinde kargonuzu almanız gerekmektedir. Ürün size ulaşmadan firmamıza geri gelirse tarafımızdan aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu durumda gelen ürün kargo bedeli düşülerek ürün iade bedeli talebiniz halinde size iade edilir yada yeniden gönderimi sağlanır.

Bulunduğumuz yerde kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları, (Size ürününüzü getiren kargo şirketi ) Türkiyenin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Fakat bunun için kargo fiyatınıza ek ücret ödemeniz gerekebilir.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?

Öncelikle sistemde kayıtlı mail adresinize siparişinizin kargoya verilmesi ve kargo takip numarasını içeren bir mail gelecektir. Yada sitemizde hesabım bölümünden siparişlerime girerek detaylıca ineleme yapabilirsiniz.